Виставка в Албанії 5-15 червня 2023 р.

Медіа звіт

«ДІТИ ВІЙНИ» в Албанії

З 5 по 15 червня 2023 р. у столиці Албанії в Галереї Мистецтва Тирани проходила виставка художніх робіт дітей з України «ДІТИ ВІЙНИ», де було представлено 42 роботи юних художників до 15 років, які переживають війну. Роботи виконані дітьми з різних куточків України, які вже не перший рік живуть під бомбардуванням. У дитячій творчості помітно, що, незважаючи на важкі випробування війни, маленькі митці зберігають у своєму серці відчуття краси світу.

Проєкт організований Асоціацією розвитку міжнародних зв’язків ADRUM, промоційно-продюсерською компанією STUDIORAR під патронатом Міністерства культури та інформаційної політики України та Посольства України в Албанії.

Відкрили виставку президент розвитку міжнародних зв’язків ADRUM Тетяна Колесніченко, директор Галереї Мистецтва Тирани пан Абазу Хадо, керівник міжнародних проєктів пані Олміра Лулані і Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Албанія Володимир Анатолійович Шкуров. Пан Посол розпочав своє звернення із короткого відео про українських дітей, яких росія позбавила домівок, родин та щасливого дитинства. Звертаючись до гостей заходу, пан Посол нагадав про трагічні наслідки російської війни для найвразливішої категорії населення - дітей. Також гості подивилися сюжет про семирічну дівчинку Олександру Паскаль, яка внаслідок ворожих обстрілів втратила ногу, але попри все бореться за повноцінне життя: після реабілітації маленька Саша виграла свій перший гімнастичний турнір, не відступивши від своєї мрії навіть з протезом ноги. Розповідь про маленьку героїню допомогла аудиторії більше зрозуміти, який неймовірний тягар впав на долю українських дітей, і як мужньо вони долають біль і жах, вибудовуючи своїм життям майбутнє України.

Пан Посол вручив головному організатору виставки, президенту Асоціації з розвитку міжнародних відносин ADRUM Тетяні Колесніченко Подяку за популяризацію української культури за кордоном, презентацію художньої виставки «Діти війни», оповіді про життя, переживання і мрії українських дітей в умовах загарбницької агресії росії проти України.

На виставку завітали представники дипкорпусів Греції, Словаччини, Палестини, Чехії, Болгарії, албанські митці та культурні діячі, вчителі та школярі, українці, що проживають в Албанії. Гості були вражені картинами, які показують війну очима дітей, розлуку з рідними, втрату близьких, а також безмежну надію на світле майбутнє та непохитну віру у Перемогу.

Гості занурилися в атмосферу українського духу, підкресленого чудовими піснями, які супроводжували відео робіт учасників виставки, яке транслювалося на екрані.

Подія широко висвітлювалася албпськими медіа, в тому числі і телебаченням.

Щиро дякуємо всім друзям та партнерам, хто допоміг здійснитися цьому проєкту. Особлива подяка Kleart Duraj та Najada Samarxhiu, Тетяні Деревінській та Анастасії Сайферс.