До Всесвітнього дня біженця

21 червня 2023 р. до Всесвітнього дня біженця в Палаці Короля Ніколи, місто Бар, Чорногорія, була представлена виставка робіт українських дітей віком до 15 років, учасників VI Міжнародного Художнього Фестивалю МАЛЮЙ.UA, організованого Асоціацією розвитку міжнародних відносин ADRUM, промоційно-продюсерською компанією STUDIORAR за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Київської міської влади.

Також на заході виступили талановиті діти Чорногорії та інших країн. Акцію організував Громадський Альянс у співпраці з муніципалітетом Бара в рамках Всесвітнього дня біженців у рамках спільної програми з офісом Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у Чорногорії. У відзначенні Всесвітнього дня біженця взяли участь Радован Попович, генеральний директор Управління з адміністративних справ, громадянства та іноземців Міністерства внутрішніх справ, Жан Ів Бушарді, голова офісу УВКБ ООН, Дамір Рашкетич, віце-президент муніципалітету Бар та Мілан Радович, Програмний директор Громадянського Альянсу, а також представники Посольства України в Чорногорії, муніципалітету Бар, Міністерства внутрішніх справ та інших місцевих установ і неурядових організацій, які займаються системою міжнародного та тимчасового захисту.

Виставку українських дітей представила президентка Асоціації розвитку міжнародних відносин ADRUM Тетяна Колесніченко. Гостей заходу, серед яких було багато дітей, вразили роботи юних митців з України, які вже понад рік живуть під бомбардуванням, з відключеннями світла та води, переживають постійний стрес, втрачають рідних та близьких, але попри все продовжують вчитися, творити і непохитно вірити у Перемогу та радісне, мирне майбутнє.