ukraine
montenegro

ДІТИ ПРОТИ ВІЙНИ, ЧОРНОГОРІЯ

26 травня - 6 червня 2023 р. в Галереї мистецтв "Velimir A. Leković у місті Бар, Чорногорія, відбувається виставка художніх робіт дітей з України «ДІТИ ПРОТИ ВІЙНИ. Виставка проходить в рамках XXXVI Міжнародного дитячого фестивалю «ЗУСТРІЧ ПІД СТАРОЮ ОЛИВОЮ», організованого Культурним центром Бару при Міністерстві культури та ЗМІ Чорногорії та муніципалітетом Бару. Україна вперше взяла участь у цьому масштабному міжнародному заході. Відкрили виставку президент Асоціації з розвитку міжнародних відносин ADRUM Тетяна Колесніченко, Київ, Україна і д-р історії мистецтв Анастазія Міранович, Бар, Чорногорія.

Роботи виконані дітьми до 15 років з різних куточків України, які вже не перший рік живуть під бомбардуванням. Це діти, які пережили важку зиму з постійними відключеннями світла та води. Діти, які роблять уроки та читають книги під звуки сирени. Діти, які попри все займаються музикою, мистецтвом, спортом, розвивають свої здібності та готуються до життя в мирній Україні. Картини показують війну очима дітей, їхній біль і жах, а також безмежну надію на світле майбутнє та непохитну впевненість у Перемозі світла над темрявою. У дитячій творчості помітно, що незважаючи на важкі випробування війни, маленькі митці зберігають у своєму серці відчуття краси світу.

На відкритті виступив дитячий танцювальний коллектив «Веселад» з Києва, і художні роботи учасників виставки були підкреслені чудовим народним танцем, що особливо підкреслило силу духу українського народу, вираженого в мистецтві.

Роботи створені учасниками VI Міжнародного Художнього Фестивалю MAЛЮЙ.UA, організованого Асоціацією розвитку міжнародних зв’язків ADRUM, промоційно-продюсерською компанією STUDIORAR за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Київської міської влади для розвитку культурної дипломатії між Україною та іншими народами.

Своїми роботами українські діти передають щирі вітання та побажання миру та благополуччя дітям Чорногорії та всього світу!