Журі
Олександр Юнін
Голова журі, Україна
заслужений працівник культури України, директор Музею-майстерні І.П.Кавалерідзе, організатор багатьох культурних заходів.
Іван Марчук
Член журі, Україна
народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, член Національної спілки художників України, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва. За версією британської газети «The Daily Telegraph» увійшов до рейтингу 100 геніїв сучасності. У доробку майстра близько 5000 картин, котрі є на всіх континентах світу. За півстоліття творчої діяльності він провів понад 150 монографічних та 50 колективних виставок. Полотна художника експонуються в багатьох країнах світу – Великобританія, США, Литва, Німеччина, Польща, Чехія, Словаччина, Бельгія, Люксембург, Іспанія, Угорщина, Таїланд, Йорданія, Туніс, Туреччина, тощо. Марчук винайшов цілком оригінальну техніку «пльонтанізм» (від слова «пльонтати» - плести, переплітати), котра балансує на межі рукотворного і технологічного і через складність філігранного виконання і трудомісткість практично не підлягає повторенню.
Євгенія Гапчинська
Член журі, Україна
художниця-живописець, знаменита в Україні та за кордоном своїм неповторним стилем, за що її називають «Постачальником щастя №1». Євгенія щороку робить більше десятка нових виставок - її картини демонструються в London Contemporary Art Gallery, галереї Hallenhof та багатьох інших музеях і галереях Європи. Євгенія - ілюстратор дитячих книг, зокрема, книга «Піратські історії» видавництва «Розумна дитина» з її малюнками потрапила до каталогу найкращих дитячих книжок світу «White Ravens 2010», що видає Міжнародна мюнхенська дитяча бібліотека. 2008 року Укрпошта увела в обіг марки «Знаки Зодіаку» авторства Євгенії Гапчинської. Роботи художниці зберігаються в європейських музеях та приватних колекціях різних країн світу.
Володимир Слєпченко
Член журі, Україна
народний художник України, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України, академік Української академії наук, член Всесвітньої Академії Мистецтв (MONDIAL ART ACADEMIA), Франція. Винайшов свою авторську техніку і унікальний власний стиль «артлайн» (мистецтво лінії). Вже понад 50 років митець плідно працює у різних видах і жанрах образотворчого мистецтва: живопису, графіки, монументально-декоративного мистецтва, дизайну і геральдичного мистецтва. Оформив низку поетичних збірок провідних українських і іноземних авторів. З 1970 року відбулось більше 75 персональних виставок в Україні, Польщі, Франції , Німеччині, Канаді, Ізраїлі, Словаччині, Італії, Греції, Іспанії, Японії та інших країнах. Митець відзначений багатьма міжнародними нагородами та преміями, серед яких Спеціальний приз на Міжнародній виставці в Національному музеї КОБЕ (Японія, 2011р.) та Міжнародна Премія БОТІЧЕЛЛІ за визначний вклад в розвиток світового мистецтва (Італія, 2019 р.) Живописні та графічні твори Володимира Слєпченка знаходяться в музеях, галереях та приватних колекціях України і багатьох країн світу.
Юлія Шиленко
Член журі, Україна
головний зберігач Національного музею Тараса Шевченка, член International Council of Museums (ICOM). За багаторічну діяльність в галузі музеєзнавства та зберігання культурної спадщини нагороджена однією із найвищих державних нагород України «Орденом за заслуги ІІІ ступеню». Займається дослідженнями в галузі шевченкознавства та музеєзнавства. Активний учасник всеукраїнських та міжнародних конференцій. Брала участь у побудові експозицій Національного музею Тараса Шевченка у Києві, музеїв Тараса Шевченка у Пекіні (Китай) та Торонто (Канада). Веде активну просвітницьку діяльність, брала участь у підготовці багатьох видань, присвячених Тарасу Шевченку. Куратор різноманітних арт-проєктів в музеї та за його межами, активно займається промоцією української культури в світі та культурною дипломатією.
Валерій Франчук
Член журі, Україна
живописець-графік-скульптор, народний художник України, член Національної спілки художників України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, лауреат премії ім. Василя Стуса, володар багатьох нагород і відзнак. Художник створив авторський стиль та техніку виконання. Творчий доробок митця за 30 років складає понад 5500 творів живопису, 1300 графічних робіт і біля 100 скульптур. На його рахунку понад 120 групових та 180 персональних виставок в Україні і за її межами. Твори зберігаються в вітчизняних музеях, громадських організаціях, культурних центрах України та країн світу.
Оксана Фурса
Член журі, Україна
художниця, ректор Арт Академії Сучасного Мистецтва ім. Сальвадора Далі, доктор педагогічних наук, професор, Президент Конфедерації дизайнерів та стилистів України. Оригінальна авторська техніка базується на грі світла і тіні у стилізованих об`єктах. Числені персональні виставки та участь у спільних проєктах здобули визнання та прихильність багатьох цінителів прекрасного в Україні та за кордоном. Поряд з активною мистецькою діяльністю, художниця виступає як відомий в Україні та поза її межами організатор дизайнерської справи, освітянин та науковець.
Микола Сологуб
Член журі, Україна
художник, твори зберігаються у музеях та галереях в Україні та за кордоном. Техніка, яка дозволяє художнику наблизитися до своєї мети - злиття книжкової графіки та скульптури. Брав участь у багатьох персональних та колективних виставках в Україні, Італії, США, Китаї, Німеччині, Франції, Литві, Канаді та інших країнах. Багато років ілюстрував літературно-мистецький журнал «Гільгемеш», який заснував разом з Андрієм Гущиним.
Остап Ковальчук
Член журі, Україна
Проректор з наукової роботи Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, художник-живописець, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри живопису та композиції НАОМА, член Національної спілки художників України. Виступає у періодиці як автор-упорядник художніх каталогів та критичних статей. Працює у галузі станкового та монументального малярства, дизайну, реставрації, скульптури, графіки та геральдики. Виступає куратором всеукраїнських та міжнародних виставкових та науково-освітніх проектів. Остап Ковальчук активно займається культурною дипломатією, він засновник та голова організаційного комітету з образотворчого мистецтва Музею Тараса Шевченка в Пекіні, почесний віце-президент Академії живопису та каліграфії Китаю, член міжнародної організації «Спілка міжнародних художників за мир» (Антверпен, Королівство Бельгія), академік кількох академій різних країн, експерт міжнародного рейтингу Art Rating Experts ARTSTAQ (Прага, Лондон), член журі та організаційних комітетів багатьох міжнародних конкурсів та проектів.
Олександр Удра (UDRA)
Член журі, Україна
художник, організатор Міжнародного Художнього Фестивалю МАЛЮЙ.UA, куратор міжнародних арт-проєктів. В своїй творчості підіймає теми екології та відповідального споживання, його виставки з успіхом відбулися в Україні та на Балканах. Авторський стиль об’єднує творче бачення і технологічний підхід у виконанні – критики і медіа назвали його новим напрямком у сучасному мистецтві.
Тетяна Колесніченко
Член журі, Україна
засновник та директор Міжнародного Художнього Фестивалю МАЛЮЙ.UA, керівник промоушен та продакшен STUDIORAR, президент Асоціації з розвитку міжнародних відносин ADRUM. Активно розвиває культурну дипломатію, організувала проєкти між Україною та Китаєм, Німеччиною, США, Великобританією, Чорногорією, Словенією, Албанією, Хорватією, Азербайджаном, Туречинною, Казахстаном, Молдавією, Італією, Іспанією, Бельгією, Уругваєм, Канадою та іншими країнами.
Карлос Гарсія Лаос
Член журі, Іспанія
скульптор і концептуальний живописець. Він навчився обробляти залізо в металоконструкціях та майстернях з ремонту автомобілів, щоб виразити все, що рухало його завдяки геометрії та філософії. Творець важливих міжнародних проектів, таких як "Вісім міст в Європі, об'єднаних мистецтвом", "Материнський інстинкт", "R-еволюція" та "Близнюки душі", де Франциско де Гойя та Тарас Шевченко були поєднані через десять його скульптур. Його скульптури та картини можна побачити на різних площах та в музеях Іспанії, України, Грузії та Китаю. Дуже активно працюємо в соціальних проектах, настільки важливих, як повернення в'язнів через мистецтво. Українське місто Умань відкрило парк, який носить його ім'я, у жовтні 2018 року та буде присвячений іспанській культурі. Він представляв Іспанію на першому фестивалі сучасного мистецтва в Ісламабаді, Пакистан, в 2019 році, де одна з його скульптур буде встановлена в 2021 році. Невтомний митець працює над численними проектами, які незабаром будуть виставлені в Південній Африці, Колумбії, США, Пакистані та Україні.
Анастасія Міранович
Член журі, Чорногорія
директор Національного музею Чорногорії, директор Управління із захисту культурної спадщини Чорногорії, член Національної комісії у справах ЮНЕСКО. Анастасія є доктором історії мистецтв, художним критиком і музейним консультантом, куратором багатьох важливих мистецьких заходів в Чорногорії і за кордоном, де промоутує країну на найважливіших арт-подіях світу, таких як Венеціанське бієнале. Анастасія є активним учасником чорногорської модної сцени, вона створила кілька неймовірних проектів, у тому числі, міжнародних, таких як мультимедійний проект с Жаном-Полєм Готьє. Анастасія є важливою персоною у культурному, соціальному та політичному житті Чорногорії і міжнародному просторі.
Мірко Драгович
Член журі, Чорногорія
живописець, член Асоціації образотворчих митців Чорногорії, автор численних персональних виставок в Чорногорії і за кордоном, більше 10 років працює художнім педагогом з дітьми-інвалідами, з якими організував понад 25 виставок..
Лана Бокан
Член журі, Чорногорія
скульптор, член Асоціації образотворчих художників Чорногорії, брала участь у багатьох міжнародних виставках. Своєю творчістю вона викликала великий інтерес у глядачів. Лана регулярно створює проєкти для свого рідного міста Котор. Вона займається гуманітарною діяльністю, дитячим арт-вихованням та роботою з дітьми з особливими потребами. Зараз готується до найбільшої виставки скульптури «Скульптура у моря» в Австралії.
Дарко Дрлевіч
Член журі, Чорногорія
художник, карикатурист, ілюстратор, президент Чорногорської асоціації анімаційних фільмів. Володар 212 вітчизняних та міжнародних нагород, автор 60 персональних та учасник понад 450 колективних виставок. Брал участь у створенні десятків анімаційних фільмів, автор 5 книг, редактор журналу про гумор ,,TUS”. Організатор першого Міжнародного конкурсу мультфільмів у Чорногорії «Сніг і гори».
Тамаз Аваліані
Член журі, Грузія
єдиний в світі художник-графік, який досконало оволодів унікальною авторською технікою створення картин звичайною кульковою ручкою чорного кольору. Автор персональних виставок і учасник численних спільних проектів, що проводились у Грузії, Україні, Іспанії, Словенії, Болгарії , Туреччині та інших країнах. За 23 роки створив понад 600 творів мистецтва, які принесли йому визнання художників, шанувальники мистецтва, а також колекціонерів мистецтва в Грузії та за кордоном. Багато творів Аваліані є в приватних колекціях Німеччини, Іспанії, Франції, Швейцарії, США та інших країн.
Людмила Погорєлова
Член журі, Канада
директор Музея Тараса Шевченка (Торонто), формує й створює постійні та тимчасові виставки, розробляє тематичні екскурсії, займається музейними архівами й бібліотекою, підтримає зв'язки з іншими музеями та українськими організаціями в Канаді та Україні, бере участь у спільних з партнерами в Канаді, Америці та Україні проєктах, розробляє й організує пересувні виставки, веде просвітницьку роботу, постійно займається популяризацією української культури в англомовному середовищі.
Федеріко Арнауд
Член журі, Уругвай
скульптор, професор Університету Católica Уругваю, володар багатьох нагород та премій. Створює скульптури, інсталяції, відео та перформанс. Представник Уругваю на числених бієнале та виставках у Німеччині, Франції, Мексиці, Бразилії та інших країнах. Його скульптури прикрашають столицю Уругваю – Монтовідео. Роботи майстра знаходяться в державних та приватних колекціях Уругваю та інших країн.
Федеріко кілька років працював координатором візуальних мистецтв у Міністерстві культури і мистецтва Уругваю, брав участь у журі конкурсних фондів для культури країни, а також у журі багатьох міжнародних конкурсів, включаючи премію Поля Сезанна.
Надія Пашкевич
Член журі, Білорусь
художник, переможець багатьох міжнародних проектів, автор персональних та учасниця колективних виставок на батьківщині та в Україні, Китаї та інших країнах. Роботи знаходяться у державних музеях Білорусі та України та приватних галереях і колекціях різних країн світу.
Джованні Марко Сассу
Член журі, Італія
всесвітньо відомий аквареліст-мариніст є членом асоціації акварельних художників (AIA) та Fine Art America. Учасник багатьох персональних та колективних виставок, його роботи входять до приватних колекцій в Італії, Іспанії, Кубі, Франції та інших країнах. На його картинах головним героєм є море - пейзажі, в яких фігура людини не відображається або є лише деталлю, а міські пейзажі, міські профілі, верфі, човни, рибальські човни та виведені з ладу частини перетворюються на задній план.
Джузеппе Меле
Член журі, Італія
професор медіа-індустрії, член Ради з цифрової культури Agid, співорганізатор міжнародних арт-проектів, таких як виставки Музею Сучасного мистецтва Парижа в Сан-Паоло, Ріо-де-Жанейро, Шанхаї та інших місцях. Активно розвиває культурну дипломатію між Італією і Україною та іншими країнами.
Оліверо Райнальді
Член журі, Італія
його робота в основному зосереджена на людській фігурі, проаналізованій у різних середовищах малювання, графіки, живопису та скульптури. Серед його проектів - інсталяції в знакових церквах Італії, скульптура Папи Римського Павла II на площі Чінквеченто у Римі, великий барельєф римського бога Нептуна до 100-річчя автомобільної компанії Maserati. Численні персональні виставки пройшли в різних центрах світової культури, зокрема у палацах, галереях і музеях Риму та Венеції, в Музеї сучасного Мистецтва в Шанхаї, Mucciaccia Art Gallery Сінгапурі та Petronas Gallery в Куала-Лумпурі. У доробку майстра є цікаві спільні проекти, як виставка скульптур на відкритому повітрі в Дубаї разом з британським скульптором сером Тоні Крейгом, що відбулася на запрошення Дубайського міжнародного фінансового центру (DIFC). Оліверо Райнальді нагороджений багатьма почесними відзнаками, серед яких Європейська нагорода за особистість на Кампідоліо в Римі, нагорода за особистість бренду від Азіатсько-Тихоокеанського фонду брендів (APBF), звання академіка Папської академії образотворчих мистецтв та листів Віртуозів у Пантеоні. Деякі твори мистецтва присутні в постійних експозиціях національних та міжнародних державних установ: в мерії Стокгольма (місце вручення Нобелівської премії), у будівлі ООН в Женеві, у Папській раді з культури у Ватикані, у Фонді Сумая в Мехіко та інших.
Анастасія Сірооченко
Член журі, США
мистецтвознавець, партнер міжнародної компанії House of the Nobleman (Лондон, Нью-Йорк), яка надає консультації та послуги в галузі мистецтва. Куратор виставок молодих художників у Нью-Йорку, Лондоні та бієнале у Венеції. Член комісії з придбання нових робіт молодих художників у музеї Соломона Гуггенхайма, Нью-Йорк. Організатор меценатських проєктів та куратор аукціону художників у The Watermill Art Center, Нью-Йорк.
Вей Лімін
Член журі, Китай
член громадської організації "Асоціація китайських художників України", директор Українсько-Китайського центру розвитку культури і освіти, кандидат педагогічних наук, доцент факультету мистецтв ім. А.Авдієвського Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Своєю діяльністю сприяє розширенню творчої співпраці та обміну культурним досвідом між Україною та Китайською Народною Республікою.
Чи Шаотін
Член журі, Китай
художник, каліграф та викладач образотворчого мистецтва, член Громадського клубу культури Китаю. Працює в унікальній китайський техніці Се-і (вираженяя ідеї). Як за звичай художник, більше піклується про вираження духовного настрою на рисовому папері, ніж про передачу деталей та точність зовнішніх рис. Все за філософіею китайскього живопису - красота та мудрість у простоті. Тому на картині видно такі технічні прийоми, як узагальнення, гіперболізація, абстракціонізація. Навчалася у видатних художників Китаю, Чанг Цзюаня, Чанг Хуайонга та Лю Цзуньганя. Її твори зберігаються у музеях та галереях різних країн. Чи Шаотін брала участь у багатьох персональних та колективних виставках в Китаї, Україні, США, Іспанії та інших країнах. Більше 10 років працює художнім педагогом, має свою школу «Піднебесна культура».
Барт Ванстейнкісте
Член журі, Бельгія
скульптор. Працював сценографом, дизайнером загальних заходів, співавтором архітекторів і 25 років доцентом в Королівської академії образотворчих мистецтв у Генті, де створив два відділи: «3D мультимедіа» і «Скульптурне ательє». Виконав кілька портретних заказів для промисловців та королівської родини. Його скульптури створюються мовчки в студії - 30 років "Сам" у студії. Його роботи про Досвід та переклад Досвіду. Дихаючи світом, він наповнюється досвідом, який знову вдихається в поезію, в скульптуру.
Сурен Сафарян
Член журі, Вірменія
художник, президент Спілки художників Вірменії, голова піклувальних рад Державної академії образотворчих мистецтв Вірменії, викладач Державної академії образотворчих мистецтв Вірменії. Член ЮНЕСКО та багатьох міжнародних професійних спілок. Персональні та колективні виставки проходили у Вірменії, Угорщині, Франції, Німеччині, Білорусі, Китаї, Словенії, Італії, США та інших країнах. Організатор кілька десятків виставок та міжнародних проектів і також дизайнер лялькових вистав та свят під відкритим небом у Вірменії, Італії та інших країнах.